FabLab Kaunas lenktyninių dronų gamybos dirbtuvės pradėjo ketvirtąjį sezoną

Svarbiausios | 2019-10-21

Spalio 3 d. KTU Elektros ir elektronikos fakultete startavo kūrybinių inžinerijos dirbtuvių „Fab Lab Kaunas“ organizuojamos lenktyninių dronų gamybos dirbtuvės. Dirbtuvių organizatoriai entuziastams pažadėjo, jog ne tik išmokys susikonstruoti savo droną, bet taip pat ir drono valdymo paslapčių, kurias galės pritaikyti ir dronų lenktynėse.

Visų būsimųjų drono pilotų lauks kassavaitiniai užsiėmimai, kurių metu ne tik mokysis dronų konstravimo, bet taip pat per drono simuliatorių mokysis valdymo paslapčių, kol galiausiai gebės varžytis tarpusavyje ir skraidinti savo sukonstruotą modelį.

Lenktyninių dronų dirbtuvėse dalyvaujantys studentai bus supažindinami ir su atsakomybės, kurias kiekvienas pilotas privalo žinoti, drono konstrukcija, skrydžio charakteristikomis ir kitomis subtilybėmis, be kurių negalėtų pilotuoti.

Antrakursis Tadas Skeltys jau antrus metus iš eilės prisijungė prie šių dirbtuvių, nes bendraminčių būrys ir praėjusiais metais paskatino susikonstruoti savo dronus, kurie tiko ne tik mėgėjiškam skraidymui, bet ir lenktyninių dronų varžyboms. Taip T. Skeltys tapo lenktyninių dronų pilotu, turėdamas tvirtą patyrusių entuziastų dronistų užnugarį.

Skraidymo treniruočių metu organizatoriai stengiasi sudaryti tokias pat sąlygas, kurios laukia ir dronų lenktynėse, jog pilotai išmoktų manevruoti ir tam tikrą atstumą nuskristi kuo greičiau, išvengiant kliūčių.

Būsimi dronų pilotai, norėdami dalyvauti lenktynėse, privalės ne tik susikonstruoti savo droną, bet ir jį papuošti LED šviesomis. Vienas iš dirbtuvių organizatorių bandys įgyvendinti dronų su LED šviesomis projektą, kai danguje bus galima pamatyti ne tik pavienius dronus, bet ir dronų šou – iš šviečiančių dronų sukurti judančias figūras.

Dirbtuvių užsiėmimai vyks visus mokslo metus, iki gegužės mėnesio. Būsimieji dronistai mokysis valdyti tikrą droną ir ruošis tarptautinėms dronų varžyboms. Vienas iš dirbtuvių trenerių entuziastus paskatino intensyviai mokytis bei praktikuotis, o varžybose užimti pirmąsias vietas, taip jų neatiduodant Lietuvos kaimynams latviams bei estams.