KTU elektros ir elektronikos fakulteto komanda kartu su ,,MoMoLab” pradėjo edukacinę kelionę

Svarbiausios | 2022-01-19

Elektros ir elektronikos fakulteto komanda kartu su „MoMoLab“ praeitą savaitę pradėjo edukacinę kelionę.

Vizito metu laboratorijos užsiėmimai vyksta mokyklos erdvėje, vedamos paskaitos, praktiniai užsiėmimai.

FABLAB Junior dirbtuvėse mokiniai susipažįsta su šiuolaikiniais elektronikos elementais ir jų panaudojimu kuriant elektronikos prietaisus, taip pat su litavimo pagrindais. Išmoksta lituoti paviršinio montažo elementus ir gali pasigaminti veikiantį gaminį.

Užsiėmimų metu mokiniai taip pat mokosi skaityti schemas ir sujungti šviestuko schemą. Konstruoja savąjį Tesla generatoriuką, bei susipažįsta, kaip elektros energiją perduodama be jokių laidų.

Mokiniai sako, kad tokie užsiėmimai jiems ne tik įdomūs ir naudingi, tačiau ir padeda pailsėti nuo kasdienio gyvenimo mokykloje.

Pirmąją edukacinę savaitę laboratorija aplankė Kauno Simono Daukanto progimnaziją, „Varpo“ gimnaziją, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjų, Kauno Jono Jablonskio ir „Aušros“ gimnazijas.

Šią savaitę laboratorija aplankė Kauno „Saulės“ gimnazija, Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija, Prezidento Valdo Adamkaus gimnaziją ir dar planuoja aplankyti, Kauno „Santaros ir Jono Basanavičiaus gimnazijas. Trečią savaitę – Kauno rajono Domeikavos gimnaziją, Raudondvario gimnaziją, Kulautuvos pagrindinę mokyklą, Veliuonos Antano ir Jono Juškų ir Jonavos Senamiesčio gimnazijas

Iš viso Laboratorija per tris savaites aplankys 15 mokyklų Kaune ir Kauno rajone.