DR-4.0 lenktyninių dronų varžybos: moksleiviai prieš veteraną

Svarbiausios | 2023-11-27

Vieniems dronas asocijuojasi su žaidimais, pramogomis ar darbu, kitiems – su sportu, kuriame siekiama geriausio rezultato. Gruodžio 9-10 dienomis Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakultetas (KTU EEF) bei Lietuvos Aviamodelių Sporto Federacija KTU erdvėse organizuoja lenktyninių dronų varžybas DR-4.0, kuriose susitiks geriausi Baltijos šalių pilotai.

Fakultete jau eilę metų veikiančios „FabLab Kaunas“ lenktyninių dronų dirbtuvės nuo šių metų savo veiklą tęsia kaip akademija, kurioje savo laisvalaikį, besimokydami pilotuoti dronus, leidžia KTU EEF studentai. Akademijos dalyviai turi išskirtinę galimybę susipažinti ne tik su orlaivių pilotavimo taisyklėmis, pilotų atsakomybėmis, bet ir drono elektronikos konstrukcija, skrydžio charakteristikomis bei įgyti praktinius pilotavimo įgūdžius.

Lenktynėse varžysis daugiau nei 20 pilotų iš Lietuvos ir Latvijos. Jauniausiam dalyviui vos vienuolika, o jis jau pasirengęs varžytis su greičiausiu Lietuvos pilotu tituluojamu Mantu Žitkumi.

KTU Elektros ir elektronikos fakultete įsikūrusios „FabLab Kaunas“ lenktyninių dronų akademijos veiklas vedantis dronų entuziastas ir LASF atstovas Žilvinas Zigmantas Tarvydas sako, kad būtent šiose varžybose susitiks ne įprastai šiltuoju sezonu matomi dronai, su kuriais dažnai dirba fotografai ar operatoriai, o vos delno dydžio, pritaikyti lenktynėms uždarose erdvėse.

„Artėjant žiemai ir kasdien prastėjant oro sąlygoms, kuomet nežinai, kada sulauksi lietaus ar sniego, pilotai savo standartinio dydžio dronus, skirtus lenktynėms lauke, trumpam padeda į šalį ir mažose bei uždarose erdvėse pradeda treniruotes su  mažaisiais dronais“, – sako „FabLab Kaunas“ dronų akademijos atstovas.

DR-4.0 varžybos – tarsi startas akademijos dalyviams į tolimesnį bepiločių orlaivių sportą, kuris dažnam tampa hobiu visam gyvenimui.

Visą informaciją apie varžybų taisykles, dalyvius ir rezultatus sekite: www.proprush.lt