Kauno technologijos universitete atidarytos pirmosios Lietuvoje „Fab Lab“ inžinerinės kūrybinės dirbtuvės. „Fab Lab“ (angl. Fabrication Laboratory) vadinama gamybos laboratorija su įrengtomis dirbtuvėmis, kurios leidžia technologines idėjas paversti realybe.

Lenktyninių dronų gamybos dirbtuvės: mėnesio varžybos

Prasidėjus mokslo metams, tęsiasi Lentyninių dronų gamybos dirbtuvių veikla, kurią organizuoja KTU Elektros ir elektronikos fakultetas (EEF) ir FabLab Kaunas. Septyniems ištvermingiausiems studentams prasidėjo realaus skraidymo valandos. O paskutinįjį rugsėjo ketvirtadienį vyko lenktyninių dronų varžybos su simuliatoriais.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Išmanioje parodoje

Kovo 11-oji KTU Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) studentams bei kūrybinių inžinerijos dirbtuvių „Fab Lab Kaunas“ komandai praėjo Šiauliuose, dalyvaujant Išmanioje parodoje.

Diena su inžinerijos studentais

Kovo 9 d. į KTU Elektros ir elektronikos fakultetą (EEF) atvyko Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos 9-12 klasių mokiniai, kurie buvo pasiryžę patirti vienos dienos nuotykį kartu su fakulteto studentais bei dėstytojais.

Fab Lab Kaunas Junior: Pirmieji automatikos ir robotikos užsiėmimai

Kovo 8 d. oficialiai prasidėjo pirmieji KTU Elektros ir elektronikos fakulteto kūrybinėse inžinerijos dirbtuvėse „Fab Lab Kaunas Junior“ organizuojami automatikos ir robotikos užsiėmimai 7-12 metų amžiaus vaikams.

Lenktyninių dronų gamybos dirbtuvės atidarytos!

Kovo 7 d. įvyko pirmasis susitikimas su būsimais lenktyninių dronų pilotais. Ir kas galėjo pagalvoti, kad jų susirinks tiek daug?..

Faberiai ateina į mokyklas: Inžinerijos praktika 2016

Kūrybinės inžinerijos dirbtuvės „Fab Lab Kaunas“, 2016-aisiais m. sulaukė itin didelio Lietuvos moksleivių dėmesio. Todėl jaunimo technologiškas švietimas, kūrybiškos ir inžinerija besidominčios visuomenės būrimas tampa viena iš KTU Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) prioritetinių sričių.

Lietuvos jaunimas ieško galimybių aplankyti „Fab Lab Kaunas“

Kauno moksleiviai intensyviai dalyvauja įvairiuose kūrybiškumą skatinančiuose projektuose, tačiau pastarieji kūrybiškumą apibrėžia ne dailę, o inžineriją bei technologijas.

Technologijų taikymas mokyklose - SAMSUNG mokykla ateičiai

KTU Elektros ir elektronikos fakultete (EEF) lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko 2016 metų programos skaitmeninių mokymų pedagogams ketvirtasis modulis, kurio organizatorius SAMSUNG mokykla ateičiai. Projekto esmė – puoselėti modernių švietimo lyderių ekspertiškumą.

„FAB LAB KAUNAS“ PARODOJE „IŠMANI LIETUVA“

Lapkričio 4-5 dienomis parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo“ vyko parodos „IŠMANI LIETUVA 2016“ renginiai. Pramogų erdvėje daugelio dėmesį traukė atviras Kauno technologijos universiteto stendas, kuriame buvo galima atrasti ir gyvai išbandyti išmanius KTU mokslininkų ir studentų kuriamus produktus bei atliekamus tyrimus. Didžiulio susidomėjimo parodoje susilaukė ir kūrybinės inžinerijos dirbtuvės „Fab Lab Kaunas“.

Elektronikos inžinerijos kūrybinės dirbtuvės „FabLab Kaunas“ – tai mini šiuolaikinė elektronikos gamykla, suteiksianti studentams galimybę praktiškai susipažinti su visais elektronikos gamybos technologijų procesais, realizuoti savo idėjas ir projektus iki realaus, gamyklinio prototipo. Šios dirbtuvės leis išugdyti itin aukštos kvalifikacijos elektronikos specialistus, skatins elektronika besidominčių studentų kūrybiškumą, suteiks praktinių įgūdžių.

Elektronikos inžinerijos kūrybinės dirbtuvės „Fab Lab Kaunas“ – glaudaus KTU Elektros ir elektronikos fakulteto ir Lietuvos elektronikos pramonės atstovų bendradarbiavimo rezultatas. Elektronikos gamybos paslaugas teikianti bendrovė „Kitron“ į kuriamą „Fab Lab“ infrastruktūrą investavo 120 000 eurų. Šiuo metu pasaulyje veikia 638 oficialios „Fab Lab“ tinklui priklausančios technologijų kūrybinės dirbtuvės.

„Fab Lab Kaunas“ įrengtos trys laboratorijos: Elektronikos technologijų, Avionikos ir nanopalydovų bei Elektromagnetinio suderinamumo.