Elektromagnetinio suderinamumo tyrimai (EMC)

Atsparumo elektrostatiniam išlydžiui bandymas (ESD)

Standartas:

EN 61000-4-2

Elektrostatinis išlydis geriausiai žinomas kaip maža iškrova rengiantis vilnonį megztinį ar išlipant iš automobilio. Dėl trinties su oru ar sintetinėmis medžiagomis žmogaus kūnas gali prikaupti įtampą iki kelių kilovoltų. Priklausomai nuo aplinkos drėgmės įtampa gali būti stipriai aukštesnė. Tuomet prisilietus prie laidaus paviršiaus gali įvykti išlydis. Šis išlydis gali netik sutrikdyti prietaiso veikimą, bet ir jį sugadinti. Dažnai išskiriami keli išlydžio variantai – tiesioginis ir netiesioginis. Tiesioginio išlydžio metu iškrova įvyksta tiesiai į testuojamą prietaisą, netiesioginio – į gretimai esančią vertikalią ir horizontalią plokštumas – imituojančias šalia esantį prietaisą.

Galimybės:

  • Tiesioginis, netiesioginis
  • Orinis, kontaktinis
  • <30kV

Atsparumo spinduliuojamam elektromagnetiniam radijo dažnių laukui tyrimas

Standartas:

EN 61000-4-3

Kasdienėje aplinkoje prietaisai dažnai patiria įvairaus pobūdžio elektromagnetinę spinduliuotę. Šalia jų vartotojas gali skambinti mobiliuoju telefonu, netoliese gali veikti galingas variklis, generuojantis daug aukšto dažnio triukšmų ir t.t. Atliekant testą siekiama pamatyti ar aplinkoje esantys įvairaus dažnio signalai nesutrikdo prietaiso darbo ir nepablogina jo parametrų.

Atsparumas radijo dažnio laukų indukuotiems laidininkais sklindantiems trikdžiams

Standartas:

EN 61000-4-6

Aplinkoje gali dirbti įvairūs galingi prietaisai – kaitinimo įrenginiai, apšvietimo reguliatoriai, varikliai ir t.t., kurie dažnai sukuria daug trikdžių į maitinimo tinklą, todėl artimuose tinklo lizduose įtampa bus triukšminga. Svarbu įsitikinti, jog prietaiso darbas nesutriks prijungus jį prie tokios tinklo įtampos ar prie tinklo prijungus triukšmingą prietaisą.

Harmonikų bei tarpinių harmonikų matavimas

Standartas:

EN 61000-4-7,

EN 61000-3-2 (srovė ne stipresnė kaip 16A)

Dauguma prietaisų, jungiamų į tinklą nėra artimi idealioms apkrovoms – yra netiesiniai. Jei turime tiesinį įtaisą – jo impedanso pobūdis rezistyvinis, todėl srovė atkartoja maitinimo įtampos sinusoidę. Dauguma maitinimo šaltinių, apšvietimo valdiklių, baterijų kroviklių ir kitų prietaisų yra netiesinės apkrovos. Jų srovės poreikis nėra stabilus, dažnai srovė imama netolygiai, impulsiškai. Tai sukuria srovės harmonikas ir gali iškraipyti įtampos tinklo sinusoidinę įtampos formą. Bandymo metu tikrinama kokias harmonikas sugeneruoja testuojamas įrenginys.

Atsparumo įtampos kryčiams, trumpiesiems trūkiams ir pokyčiams bandymai

Standartas:

EN 61000-4-11

Šis testas leidžia įsitikinti, kad prietaiso darbas nesutriks esant maitinimo įtampos pulsacijoms ir nestabilumui.

Laidininkais sklindančių trikdžių maitinimo prieeigoje matavimas

Standartas:

EN 55011 (CISPR 11)

EN 55014-1  (CISPR 14-1)

EN 55015 (CISPR 15)

EN 55016-2-1 (CISPR 16-2-1)

EN 55022 (CISPR 22)

EN 55032 (CISPR 32)

Prietaisai, jungiami į tinką turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Vienas iš jų – įtampos triukšmai, kuriuos sukuria prietaisas tinkle gnybtuose. Norint juos pamatuoti pirmiausia reikalingas LISN tinkle impedanso stabilizavimo filtras. Jis leidžia mataimus atlikti 50 Ohm impedanso aplinkoje.

Trikdžių spinduliuotės matavimas

Standartas:

EN 55011 (CISPR 11)

EN 55014-1 (CISPR14-1)

EN 55015 (CISPR 15)

EN 55016-2-3 (CISPR 16-2-3)

EN 55022 (CISPR 22 )

EN 55032 (CISPR 32)

Dauguma prietaisų savyje turinčių procesorių, logiką, įvairius generatorius gali spinduliuoti elektromagnetinius triukšmus. Spinduliavimo pobūdis priklauso nuo prietaiso gabaritų, konstrukcijos, impulsų ir generatorių veikimo dažnio ir t.t. Šis spinduliavimas priešingai nei GSM, Wi-Fi, Bluetooth ir t.t. yra netikslingas ir sukelia aplinkos triukšmus, kurie gali trikdyti kitų prietaisų darbą.

Atsparumo elektromagnetiniams laukams tyrimas tūrinės srovės injektavimo metodu (BCI)

Standartas:

ISO 11452-4

Tūrinės srovės injektavimo metodas plačiai naudojamas automobiliniai elektronikai tyrinėti. Jo metu naudojant induktyvinį ryšį signalas injektuojamas į prietaisą jungiančius laidus ir vertinamas prietaiso atsparumas spinduliuojamiems trikdžiams.

Galimybės:

100kHz – 1GHz.

Aukštų dažnių signal spektro matavimai pagal RED direktyvą

Standartas:

EN 300 328

EN 301 511

Dauguma modernių įrenginių turi bevielio duomenų perdavimo galimybę (Wi-Fi, Bluetooth, LORA, GSM ir t.t.). Tinkamą eterio spektro išnaudojimą ir užimtumą reglamentuoja RED direktyva.

Net sertifikuoto modulio įdėjimas į gaminį gali išgadinti modulio charakteristikas ir gali atsirasti nukrypimų nuo standartų. Tinkamiausia praktika testus atlikti su visu gaminiu.

Poveikio aplinkai tyrimai

Klimatiniai testai

Galimybės:

  • Temperatūrų ruožas nuo -450C iki +1500C
  • Drėgmė nuo 10% iki 99%
  • Temperatūros kitimo greitis 1.50C/min

Prietaisai dažnai naudojami įvairiose temperatūrose bei skirtingose klimatinėse sąlygose. Mažiausius temperatūrinius svyravimus patiria aparatūra veikianti patalpose. Lauke esančiai aparatūrai keliami žymiai stipriasni reikalavimai. Dar griežtesnės sąlygos keliamos automobilinei aparatūrai ir karinėms aplikacijoms. Automobilyje žiemą temparatūra gali nukristi ir gerokai žemiau -200C, o vasarą viršyti +400C. Labai dažnai elektronikos parametrai stipriai priklauso nuo temperatūros, todėl galimi prietaisų užstrigimai, išsijungimai, o kartais net gedimai. Šie testai labai puikiai parodo elektronikos surinkimo ir gamybos technologijos kokybę. Termocikluojant galima dirbtinai pasendinti gaminį ir įsitikinti kokių gedimų ar parametrų nuokrypių tikėtis senstant prietaisui.

Vibro testai

Galimybės:

  • Atsitiktinės, sinusoidinė ir smūginės vibracijos
  • Jėga iki 1500N

Industrinė, automobilinė ir karinė aparatūra dažnai patiria dideles vibracijas ir smūgius. Važiuojant automobiliu ne visuomet važiuojame idealiai lygiais keliais, dėl šios priežasties elektronikos prietaisai yra stipriai veikiami įvairių mechaninių poveikių. Antenos esančios ant aukštų bokštų siūbiuojamos vėjo gūsių veikiamos atsitiktinių ar smūginių vibracijų. Net standartinė elektronikos aparatūrą transportuojant gali patirti tiek smūgius tiek atsitiktines vibracijas, todėl svarbu, kad jautri aparatūra klientą pasiektų nesugedusi ir nesugestų veikimo metu.

Papildomos paslaugos

Reikalingi įrankiai, Wurth EMC komponentai ir pavyzdžiai – viskas ko reikia gaminio korekcijoms ir sėkmingiems EMC testų rezultatams.

We are using cookies to provide statistics that help us give you the best experience of our site. You can find out more or switch them off if you prefer. However, by continuing to use the site without changing settings, you are agreeing to our use of cookies.
Sutinku