Faberiai ateina į mokyklas

Svarbiausios | 2017-03-03

Gruodžio 15 d. KTU Elektros ir elektronikos fakultetas organizuoja praktinius mokymus mokytojams „Inžinerijos praktika 2016“. Inžinerinių kūrybinių dirbtuvių „Fab Lab Kaunas“ patalpose vyks praktiniai užsiėmimai, kurių metu mokytojai įgys naujų žinių apie automatikos, elektros energetikos ir elektronikos technologijas ir ateityje jas perteiks savo mokiniams.

KTU Elektros ir elektronikos fakultetas siekia populiarinti ir aktyvinti jaunųjų technologijų kūrėjų („faberių“) judėjimą Lietuvos mokyklose, viešinti technologijų svarbą ir ugdyti kūrybišką naujomis technologijomis bei inžinerija besidominčią visuomenę. Žengtas pirmasis žingsnis – mokyklų atstovams skirti praktiniai mokymai, skatinantys bendradarbiavimo plėtrą ir technologijų viešinimo iniciatyvą.

Praktinių mokymų metu mokyklų atstovai bendraus su EEF dėstytojais, atliks eksperimentus, įvairius skaičiavimus, susipažins su naujausia inžinerinėse dirbtuvėse esančia įranga. Plečiant tolesnio bendradarbiavimo galimybes, užsiėmimų dalyviams bus pateikta metodinė medžiaga, kurią fizikos, matematikos ir informatikos mokytojai galės pritaikyti savo švietimo įstaigose, pasidalinti žiniomis su mokiniais, buriant juos į įvairios tematikos inžinerijos būrelius.

Renginio metu pranešimus skaitys LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas, Nacionalinio egzaminų centro (NEC) atstovas, diskusijoje dalyvaus Ūkio ministerijos atstovė Vilija Riškienė. Užsiėmimų dalyviai apsilankys su pažangiausiomis technologijomis dirbančiose Kauno įmonėse.