Faberiai ateina į mokyklas: Inžinerijos praktika 2016

Svarbiausios | 2017-03-03

Kūrybinės inžinerijos dirbtuvės „Fab Lab Kaunas“, 2016-aisiais m. sulaukė itin didelio Lietuvos moksleivių dėmesio. Todėl jaunimo technologiškas švietimas, kūrybiškos ir inžinerija besidominčios visuomenės būrimas tampa viena iš KTU Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) prioritetinių sričių.

KTU Elektros ir elektronikos fakultetas 2016 m. pabaigoje žengė dar vieną žingsnį – Lietuvos mokyklų atstovams surengė praktinius mokymus „Inžinerijos praktika 2016“. Mokymų metu fizikos, matematikos ir informatikos mokytojai ne tik turėjo progą pamatyti laboratorijose esančią įrangą, pabendrauti su EEF dėstytojais, bet ir patys turėjo galimybę atlikti eksperimentus, dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose. Taip pat, jie galėjo išgirsti naujausią informaciją apie 2017 m. egzaminų organizavimo tvarką bei bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas taisyklių pakitimus pranešimų metu, kuriuos skaitė LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas ir Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktorė Saulė Vingelienė.

Visą dieną vykę praktiniai užsiėmimai automatikos, elektros energetikos ir elektronikos tematikomis inicijavo tolimesnio bendradarbiavimo plėtrą. Mokyklų atstovai pabrėžė norintys prisijungti prie „Fab Lab Kaunas“ tinklo, kad jų mokyklose atsirastų kūrybiškumą skatinančios inžinerinės dirbtuvės. Šiai iniciatyvai paremti EEF dėstytojai bei „Fab Lab Kaunas“ veiklos moderatoriai yra paruošę metodinę medžiagą, kurią fizikos, matematikos ir informatikos mokytojai galės pritaikyti savo švietimo įstaigose. Kartu visiems besidomintiems „Fab Lab Kaunas“ veikla ir jos vystymu mokyklose bus suteikta galimybė išklausyti kvalifikacijos kėlimo programą.

Anot renginio organizatorių „…šis renginys tik pradžia, naujaisiais metais tikimės dar glaudesnio bendradarbiavimo su mokyklomis. Suprasdami technologijų viešinimo svarbą, siekiame suburti visus mokslo entuziastus į bendrą tinklą, kuris populiarintų ir skatintų jaunųjų technologijų kūrėjų judėjimą Lietuvos mokyklose.“

Daugiau informacijos apie „Fab Lab Kaunas“ veiklą  fablabkaunas.lt arba fablabkaunas@ktu.lt