Visi būsimieji dronų pilotai yra pasiryžę dalyvauti intensyviose lenktyninių dronų gamybos dirbtuvėse, kurios truks net du mėnesius. Daugiau nei šimtas KTU studentų ir darbuotojų nuo kovo 16 d. pradės mokytis dronų konstravimo. Tuo pačiu laiku vyks virtualaus skraidymo užsiėmimai, kurių metu entuziastai prie drono simuliatoriaus mokysis jį valdyti, kol galiausiai gebės varžytis tarpusavyje.
Lenktyninių dronų dirbtuvėse dalyvaujantys mokiniai, studentai bei dėstytojai turės galimybę ne tik susipažinti su bepiločių orlaivių taisyklėmis bei jų, kaip pilotų, atsakomybėmis, drono konstrukcija, skrydžio charakteristikomis bei kitomis bepiločio subtilybėmis, bet ir įgis praktinių pilotavimo įgūdžių.
Gegužės mėnesį prasidės realaus skraidymo užsiėmimai, kurie vyks lauke. Būsimieji dronistai mokysis valdyti tikrą droną ir ruošis tarptautinėms dronų varžyboms. Vienas iš dirbtuvių trenerių entuziastus paskatino prisijungti prie šio visuotinio viruso, intensyviai mokytis bei praktikuotis, o varžybose užimti pirmąsias vietas, taip jų neatiduodant Lietuvos kaimynams latviams bei estams.
Lenktyninių dronų gamybos dirbtuvės vyks tris kartus per savaitę, todėl ilgai nelaukdami būsimieji pilotai apsišarvavę kantrybe ruošiasi skleisti drono sparnus varžybų link.
Jeigu ir TU nori tapti drono pilotu, rašyk: fablabkaunas@ktu.lt
„DAKAR 2017“ A. Juknevičiui tarsi nauja pradžia. Visiškai iš pagrindų atnaujintas Dakaro automobilis, nauji komandos nariai, tarp kurių naujas šturmanas – orientavimosi sporto profesionalas, daugkartinis Lietuvos ir tarptautinių orientavimo varžybų čempionas, KTU EEF Telekomunikacijų studijų programos absolventas – Darius Vaičiulis. „Sakydami atsinaujinę iš pagrindų, turime omenyje ne tik komandą, bet ir techniką“ – teigė lenktynininkas. Šiemet už A. Juknevičiaus komandos informacijos transliavimui skirtą ryšį „DAKAR 2017“ lenktynėse bus atsakingas KTU EEF.
Viskas prasidėjo nuo KTU „Elektros dienos 2016“, kuomet A. Juknevičius pristatė Dakaro ralio bolidą „Toyota Overdrive Hilux“ bei pasidalino savo idėjomis komentuodamas „… galbūt KTU gretose atsiras specialistų, kurie ženkliai prisidės prie puikių Lietuvos lenktynininkų rezultatų Dakaro ralio varžybose jau netolimoje ateityje.“, kurios buvo ne tik išgirstos, bet ir įgyvendintos.
Kiekvienais metais Lietuvos atstovai Dakaro ralio varžybose susiduria su bevielio ryšio problemomis. Lenktynių metu kiekviena minutė yra svarbi ir įdomi varžybų entuziastams, o kadangi Pietų Amerikoje interneto ryšys yra prastas, galimybė šias žinutes transliuoti yra ribota. Tik pasiekę sustojimo stotelę, Dakaro dalyviai gali pasidalinti gal jau ir nebe tokiomis „šviežiomis“ naujienomis. Todėl KTU EEF ir A. Juknevičiaus komandos iniciatyva buvo pasiūlytai įdiegti technologiją, kuri užtikrins greitą bei kokybišką interneto ryšį A. Juknevičiaus komandai, suteikiant galimybę bet kuriuo metu dalintis informacija apie tai, kas vyksta „DAKAR 2017“ varžybose.
Lapkričio 18 d., KTU Elektros ir elektronikos fakultete buvo išbandyta „DAKAR 2017“ ralio varžyboms skirta sistema perduodant bei priimant ryšį per Eutelsat 21B palydovą. A. Juknevičiaus komandos atstovai buvo apmokyti susijunti, sureguliuoti bei valdyti sistemą, paruošti įrenginius ryšio priėmimui ir perdavimui. KTU EEF komandos technologija artimiausiu metu kartu su A. Juknevičiaus komanda keliaus į Dakaro ralio varžybas „DAKAR 2017“.
Septynis kartus Dakaro ralį įveikęs A. Juknevičius teigia, jog „…varžybose svarbu ne tik sportininko meistriškumas, bet daug ką lemia technika bei už jos priežiūrą atsakingi specialistai. Todėl noriu pasidžiaugti, jog šiemet KTU EEF indėlis į komandos komunikacijos ryšio užtikrinimą, rodo aukščiausią profesionalumo lygį.“ Lenktynininkas pabrėžia, jog dalyvauti varžybose turint stiprų techninį užnugarį – vienas malonumas.
Fablab Kaunas ir KTU Elektros ir elektronikos fakultetas skatindami būsimų inžinierių kūrybingumą dalinasi geriausiais studentų baigiamųjų darbų rezultatais. Nežinia, gal viena diena jie taps puikiais išradimais ar net neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi.
Dėl baigiamųjų darbų talpinimo kreiptis el.paštu martynas.vareika@ktu.lt.
Kartu su baigiamuoju darbu ir papildomais jo failais nurodyti autorių ir kontaktinius duomenis bei trumpą aprašymą apie pateiktą darbą.